Hľadáte prácu v Rakúsku?

Od 1.5.2011 sa aj pre našich občanov otvoril pracovný trh v Rakúsku. S platnosťou od tohto dňa sa zrušili viaceré obmedzenia. Pracovať na pracovnú zmluvu alebo na živnosť v Rakúsku je tak pre nás možné už niekoľko rokov. Pri pozíciách na ktoré sa vyžaduje špecifická kvalifikácia platí podmienka preukázania praxe alebo odborného vzdelania.

Práca v Rakúsku a u nás?

Pracovné pozície s ktorými prevažne pracujeme sú opatrovateľky a zdravotnícky personál v Rakúsku.
V niektorých lokalitách ponúkame aj pracovné pozície pre hotely a gastronomické zariadenia, t.j. čašníčka, čašník, kuchár a pod.
Od práce v Rakúsku môžete očakávať zrejme lepšie finančné ohodnotenie ako na Slovensku. Legislatíva v Rakúsku zaručuje rovnaké finančné ohodnotenie všetkých zamestnancov bez ohľadu na krajinu pôvodu.

Na všetky ponúkané pozície do Rakúska je potrebná znalosť nemeckého jazyka. Pracovný trh bez ohľadu na krajinu je ako živý organizmus. Pracovníci, ktorí sa chcú uplatniť musia sledovať jeho vývoj a smerovanie. V Rakúsku je práve o vyššie spomínané pozície veľký záujem aj z iných krajín. To znamená, že uchádzači o prácu v rakúsku medzi sebou súperia o pracovné miesta. Vyšší predpoklad získania práce má kvalifikovaný, jazykovo vybavený a skúsený uchádzač o prácu.

Zdravotná starostlivosť v Rakúsku

Opatrovateľky, ale aj iných pracujúcich v Rakúsku poteší vynikajúca zdravotná starostlivosť poskytovaná v tejto krajine. Veľmi dobré informácie pre pracujúcich v Rakúsku o nemocenskom poistení. Podrobné informácie o zdravotnej starostlivosti, povinnostiach a službách zdravotných poisťovní v Rakúsku môžete nájst na stánke rakúskeho sociálneho zabezpečenia. Pracujúcim v Rakúsku, ktorí sa rozhodli, že v tejto krajine budú aj žiť pomôže stránka rakúskych úradov, ktorá sa venuje viacerým témam. Bez ohľadu na to či budete v Rakúsku len pracovať alebo aj dlhodobo žiť na spomínaných stránkach môžete nájsť informácie prospešné pre pracovný aj osobný život.

Kde hľadať prácu v Rakúsku

Pri hľadaní práce v Rakúsku je možné postupovať rôzne. Niekto sa vyberie hľadať prácu len tak "od do k domu", iný požiada o pomoc známych, ktorí už v Rakúsku pracujú, ďalší hľadá na internete, no a niekto zas preferuje služby agentúr, ktorých prácou je zabezpečiť Vám všetko potrebné na to, aby ste mohli legálne a bezpečne pracovať. Nech sa už rozhodnete akokoľvek buďte opatrní, aby ste si nevybrali zlú cestu ako získať prácu v Rakúsku.

Naša spoločnosť sa venuje poskytovaniu služieb v súvislosti s vycestovaním do zahraničia už niekoľko rokov. Ako vyššie spomíname pracovných trh je veľmi živý a nie je možné mať na našej stránke vždy všetky ponuky práce, avšak ponuky sú si veľmi podobné, preto odporúčame ako prvé pozrieť si PONUKY PRÁCE v ZAHRANIČÍ

Vybral som si z pracovných ponúk

Ak ste si vybral niektorú z pracovných ponúk, resp. Vás zaujala niektorá práca je dobre vypísať si online registračný formulár na prácu v zahraničí. Odkaz na tento formulár nájdete pri každej z pracovných ponúk. V prípade, že máte otázky k pracovnej ponuke na ktorú reagujete, tak nás neváhajte kontaktovať. Radi zodpovieme Vaše otázky na prácu v zahraničí. Nebojte sa pýtať na všetko v spojení s prácou v Rakúsku. Informácií o práci v zahraničí nikdy nie je dosť.

Naša práca v súvislosti s prácou v zahraničí

Po obdržaní Vašej online registrácie a dodaní všetkých potrebných dokladov začíname pracovať na tom, aby sme Vám ponúkli pracovnú ponuku z Rakúska. Pred odoslaním podkladov k zamestnávateľovi alebo do rodiny si potrebujeme overiť znalosť nemeckého jazyka. Pracovný pohovor v nemeckom jazyku je možné absolvovať osobne alebo telefonicky. Po overení znalosti nemeckého jazyka zasielame dokumentáciu do rakúskych rodín alebo zamestnávateľom a informujeme Vás o akceptácii z ich strany.

Po obdržaní akceptácie Vám je predstavená kompletná pracovná ponuka. Požiadame Vás o jej akceptáciu podpisom zmluvy a informujeme o detailoch pracovného umiestnenia. Pred vycestovaním za prácou do Rakúska je potrebné urobiť ešte niekoľko organizačných činností. Zabezpečíme dopravcov na miesto výkonu práce, resp. dáme Vám na výber možnosti dopravy, obdržíte zoznam čo je potrebné si so sebou do Rakúska zobrať a cestujete.

Naša práca nekončí

Práca našej spoločnosti pokračuje aj po Vašom umiestnení v Rakúsku. Po docestovaní na miesto výkonu práce a po zaškolení ostávate v kontakte s našimi pracovníkmi. Budeme sa informovať ako sa Vám pri práci opatrovateľky alebo na gastro pozíciách v Rakúsku darí, či ste si s klientom "sadli" a apod.

Niekoľko rád na záver

  • vyberajte si z pracovných ponúk, ktoré sú k dispozícii a kde spĺňate požiadavky uvedené v pracovnej ponuke,
  • pri pracovnom pohovore buďte sami sebou,
  • na prácu či odmeňovanie majte reálne požiadavky, (každý by mal záujem o čo najlepšiu prácu v Rakúsku za čo najmenej odvedenú prácu),
  • ak ako opatrovateľ, opatrovateľka, čašník a pod. nemáte s touto prácou skúsenosti, môže umiestnenie trvať dlhšie ako u niekoho, kto tieto pracovné skúsenosti má,
  • ak máte špeciálne požiadavky týkajúce sa napríklad miesta umiestnenia v Rakúsku dajte nám o tom vedieť už pri pohovore.

Všeobecne o pracovných ponukách v Rakúsku

Pracovné pozície v Rakúsku:

  • Opatrovateľ, opatrovateľka v Rakúsku
  • Čašníčka, čašník, kuchár a pod.

Opatrovateľka v Rakúsku, miesto práce:

Pracovné pozície sú prevažne v okolí miest St. Poelten, Granz, Linz, Klagenfurt a okolí.

Jazykové znalosti a požiadavky na opatrovateľky:

Pozícia opatrovateľ/opatrovateľka v Rakúsku si vyžaduje komunikatívnu znalosť nemeckého jazyka. Ďalšou podmienkou je mať opatrovateľský kurz alebo zdravotnícke vzdelanie.

Na pozície čašníčka, čašník, kuchár v Rakúsku, je okrem jazykových znalostí požadovaná aj prax z oblasti.

Pracovná náplň:

Opatrovateľka v Rakúsku stará sa o klienta v jeho domácnosti, varenie, nakupovanie, upratovanie, podávanie liekov, pomoc pri osobnej hygiene, podávaní stravy, pomoc s prezliekaním, ustielaním, spoločnosť klientom. Pracuje sa na rakúsku živnosť, ktorú Vám vybavia naši partneri v Rakúsku.

Vek:

Na pracovné pozície v Rakúsku sa požaduje vek od 18 rokov.

Opatrovateľky v Rakúsku a mzda:

Pohybuje sa v závislosti od rodiny, priemerne je na úrovni 45-55 €/deň v čistom. Opatrovateľky sú vyplácane vždy pred odchodom domov.

Mesačná mzda v gastronómii sa pohybuje v závislosti od pracovnej pozície, o presnej výške Vás informujeme pri akceptácii zo strany zamestnávateľa a poskytnutí pracovnej ponuky.

Pracovná doba:

Pracovná pozícia opatrovateľ, opatrovateľka v Rakúsku je na dvojtýždňové až trojtýždňové turnusy. Dva- tri týždne ste v rodine a dva- tri týždne doma. Chodí sa na striedanie s inou opatrovateľkou.

V gastronómii sa pracuje podľa rozpisu, cca 38-48 hodín týždenne.

Poistenie a odvody:

Rodina a zamestnávateľ Vám platí extra peniaze na odvody v Rakúsku.

Ubytovanie a strava:

Pre opatrovateľky v Rakúsku je poskytnutá zdarma priamo u klienta.

Gastronómia a hotelierstvo mávame tieto benefity pre zamestnancov nastavené rôzne. Niekde je poskytnuté zdarma, inde za poplatok. O tomto ste samozrejme informovaný pri predstavení pracovnej ponuky.

Doprava:

Rodina opatrovateľkám vypláca ďalší bonus v podobe príspevku na cestu, pohybuje sa na úrovni 50-80 € v závislosti od rodiny. Radi Vám pomôžeme s cestou do Rakúska cez našich zmluvných dopravcov, ktorí Vás vyzdvihnú a odvezú až na miesto určenia alebo môžete cestovať s využitím vlastnej dopravy. Zaisťujeme pohodlnú cestu našim opatrovateľkám z ich domova až do Rakúska.

Cestovný plán za prácou do Rakúska Vám vypracujeme.

Ako sa prihlásiť na prácu v zahraničí:

Postup je veľmi rýchly a jednoduchý:

  1. Zaregistrujte sa osobne alebo online cez našu stránku
  2. Odošlite nám nainfo@bmagency.sk ďalšie materiály potrebné na skompletizovanie Vašej registrácie. Predovšetkým: Životopis NJ , Vašu Fotografiuprípadne odporúčania (ak máte).

Ešte v deň dokončenia registrácie odosielame Vaše materiály zamestnávateľom a našim zahraničným partnerom, aby sme Vám umožnili odchod podľa Vašich potrieb.